RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Олександр Івахненко - адвокат

Специализация: міжнародний арбітраж, банківське право, спортивне право

Образование: Київський національний економічний університет, 2002

Записей в блоге: 48 Смотреть все записи

Електронний суд

В умовах пандемії Covid-19 Національна Асоціація Адвокатів України розпочали поступове впровадження в Україні електронного судочинства. Одним із головних проектів, який на сьогодення успішно розвивається, є реалізація положень Меморандуму, підписаного між НААУ і ДСА минулого року. Усвідомлення того, що цифровізація процесів і перехід на роботу в режимі онлайн є неминучими, безумовно, пришвидшило діалог між адвокатами та органами судової влади. Група спеціалістів НААУ з питань впровадження електронного правосуддя з квітня 2020 року безупинно проводить роботу по трьох основних напрямках:

  • Інтеграція Єдиного реєстру адвокатів України і підсистеми ЄСІТС (Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система) «Електронний суд».
  • Введення функціоналу електронних сервісів у правове поле.
  • Комунікація з різними органами влади і організаціями, у тому числі і міжнародними, які залучені до цього процесу.

Зараз уже успішно працює новий функціонал електронного кабінету у підсистемі «Електронний суд». Наразі це перший етап інтеграції системи «Електронний суд» з Єдиним реєстром адвокатів України. Тепер адвокати, які працюють у підсистемі «Електронний суд», можуть створювати електронні ордери, отримуючи доступ до судових справ, в яких вони представляють своїх клієнтів. Доступ надається адвокату на підставі самостійно створеного електронного ордеру у разі, коли сам клієнт адвоката не зареєстрований у Електронному суді. Ордер можливо видати як на конкретну справу для отримання доступу до документів справи, так і загальний - без вказання номеру справи, який дає змогу подавати первинні заяви до суду у випадку, коли справа в суді ще не існує. Якщо ж клієнт зареєстрований у системі Електронний суд, згенерувати ордер  не можливо. У такому випадку клієнт повинен надати адвокату доступ до справи за допомогою функціоналу довіреностей. Перелік виданих ордерів можна переглянути у розділі «Довіреності». Такі опції системи значно спрощують та пришвидшують процес подачі заяв до суду.
Зауважимо, що функціонал доступний лише для адвокатів, дані про яких містяться в ЄРАУ. Саме шляхом взаємодії з ЄРАУ проводиться перевірка повноважень адвоката перед вчиненням тих чи інших дій в кабінеті «Електронного суду». Ще однією функцією яка готується до реалізації найближчим часом у рамках даного проекту, є надання адвокатам можливості спілкування у режимі відеоконференцзв’язку через їхні особисті кабінети в ЄРАУ. Завдяки цьому адвокати можуть не лише брати участь у судових засіданнях, а й спілкуватися з клієнтами. Для належного захисту адвокатської таємниці під час спілкування адвоката з клієнтом НААУ та ДСА забезпечили для цієї системи найвищі рівні захисту на спеціальному сервері.

 

15. 04. 2021
|
0
/
0
| 0 комментариев |