RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Мунька Олександр - адвокат

Специализация: цивільне право, банкрутство, виборче право

Образование: Академія адвокатури України, факультет спеціальної адвокатської підготовки, 2008

Записей в блоге: 69 Смотреть все записи

Копіювати – можна, вилучати – ні: парламент підтримав обмеження для силовиків при обшуках

Верховна Рада України у першому читанні прийняла зміни до законодавства, які не дозволять правоохоронним органам вилучати електронні носії інформації (законопроект №3719).

Необхідність прийняття закону обґрунтована потребою удосконалення положень Кримінально-процесуального кодексу в частині проведення обшуку та вилучення електронних інформаційних систем (їх частин) з метою забезпечення додаткових гарантій законності при проведенні цих слідчих дій.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначено, що зміни покликані законодавчо врегулювати 5 ключових проблем:

  • безпідставні обшуки;
  • безпідставне вилучення електронних інформаційних систем та їх частин;
  • невідповідність обсягу вилученого майна меті обшуку та потребам досудового розслідування;
  • надмірне застосування спецзаходів при обшуках;
  • недопущення адвокатів під час обшуку.

Одним із важливих нововведень, підтриманих в першому читанні, є заборона вилучати сервери чи мобільні телефони при обшуках. Натомість, правоохоронці матимуть право тільки копіювати інформацію з електронних носіїв.

Законопроектом передбачено, що обшуки за участю спецпідрозділів у масках чи балаклавах зможуть бути проведені лише у випадках прямої терористичної загрози. Обшук повинен бути дозволений як виключний засіб та застосовуватись тільки у випадках, коли нема можливості отримати інформацію іншим шляхом. При цьому, чітка аргументація в його необхідності повинна бути прописана в дозволі.

Ще одне нововведення – надання права адвокатам бути присутніми на будь-якій стадії обшуку. Раніше, посилаючись на відповідні норми чинного законодавства, слідчі чи прокурори могли не допускати правозахисників.

Вважається, що прийнятий  законопроект повинен захистити бізнес і надати впевненість у цільовому використанні коштів іноземним інвесторам.

22. 09. 2016
|
4.9
/
17
| 0 комментариев |