RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Кудрявцев Павло - керуючий партнер

Специализация: цивільне право, кримінальне право, виборче право

Образование: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2003

Записей в блоге: 79 Смотреть все записи

Міністерство юстиції поверне паперові свідоцтва про право власності на нерухомість

Міністерство юстиції України підготувало ряд змін до законодавства у сфері державної реєстрації речових прав на об’єкти нерухомості та юридичних осіб. Ініціативи спрямовані на попередження спроб рейдерства та шахрайства.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року в Україні введено новий порядок реєстрації нерухомого майна. Державні реєстратори більше не видають паперового свідоцтва про право власності. Натомість, право особи на нерухомість посвідчується відомостями із електронного реєстру, доступ до якого забезпечується через мережу Інтернет. Власник може отримати інформаційну довідку з Реєстру про здійснення державної реєстрації права, але ні підписом, ні печаткою реєстратора вона не засвідчується. Такі прогресивні нововведення сприймаються пересічними громадянами насторожено. В свою чергу, експертів хвилює питання: наскільки захищеними від несанкціонованого доступу є електронні бази даних Реєстру?

В зв’язку з цим, та з метою недопущення спроб рейдерського захоплення і шахрайських дій щодо нерухомого майна осіб, Міністерство юстиції України підготувало ряд ініціатив з метою внесення змін до законодавства у сфері реєстрації прав власності на нерухомість.

1.Повернення бланків паперового свідоцтва про право власності на об'єкт нерухомості.

Власник нерухомого майна зможе в добровільному порядку звернутися до державного реєстратора заотриманням свідоцтва про право власності на паперовому бланку. Відмітка про факт видачі свідоцтва і його реквізити будуть внесені до електронного Реєстру. Без пред’явлення реєстратору такого свідоцтва жодна реєстраційна дія, пов’язана з об’єктом нерухомого майна, не вчинятиметься.

2.Частково обмежено принцип екстериторіальності при державній реєстрації.

Нотаріуси та інші державні реєстратори проводитимуть реєстраційні дії в межах тієї області, в якій розташоване нерухоме майно. Аналогічним чином в межах одного регіону здійснюватиметься реєстрація зміни керівників чи учасників юридичних осіб. Окрім того, у парламенті зареєстровано законопроект про обов'язкове нотаріальне посвідчення зміни керівника або учасників юридичних осіб, а також продажу частки товариства. Що стосується реєстрації бізнесу, то буде надано можливість здійснювати її на території всієї України.

Процес відкриття нового розділу в реєстрі нерухомості ускладнять з метою попередження реєстрації вже зареєстрованого майна на іншого власника.

Одночасно з вказаними змінами пропонується посилити кримінальну відповідальність за внесення недостовірних відомостей до реєстрів.

21. 08. 2016
|
5
/
28
| 0 комментариев |