RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Михайло Хруленко - адвокат

Специализация: корпоративне право, кримінальне право, податкове право

Образование: Національний університет «Острозька академія», 2009; University of London (Лондонський університет)

Записей в блоге: 62 Смотреть все записи

Набрав чинності довгоочікуваний антирейдерський закон

З 2 листопада набрав чинності Закон № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» або антирейдерський закон, як назвав його спікер Парламенту.

Зокрема, вносяться зміни до Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», Закону України «Про нотаріат» та інших. Очікується, що прийнятий нормативно-правовий акт допоможе ліквідувати поширені рейдерські схеми, особливо пов'язані з полегшеними процедурами реєстрації бізнесу та нерухомості.

Відповідно до антирейдерського Закону, вводиться норма про обов’язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства, що подаються для державної реєстрації змін про юридичну особу. Також, електронний підпис може бути проставлений ​​виключно за особистої присутності підписанта.

Ще одне важливе нововведення - невідкладне повідомлення власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву, про проведення відповідних реєстраційних дій. Як наслідок, власник отримує можливість зупинити ці дії.

Міністерство юстиції України відтепер буде здійснювати моніторинг реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Окрім того, збільшено строк для подання скарги на дії або бездіяльність державного реєстратора до Міністерства юстиції України та його територіальних органів з 30 до 60 календарних днів.


За матеріалами: jurliga.ligazakon. ua

08. 11. 2016
|
5
/
13
| 0 комментариев |