RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Мунька Олександр - адвокат

Специализация: цивільне право, банкрутство, виборче право

Образование: Академія адвокатури України, факультет спеціальної адвокатської підготовки, 2008

Записей в блоге: 69 Смотреть все записи

НБУ скасував обмеження на встановлення курсу валют

Національний банк України надали детальне роз’яснення щодо останніх змін до Постанови Правління НБУ від 24 лютого 2022 року №18.

Офіційний курс гривні до долара США залишається фіксованим – на рівні 29,25 грн/дол. США.

Незмінними також залишаються обмеження на встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку. Банки і надалі мають проводити операції з купівлі-продажу безготівкової валюти з клієнтами за курсом, що перебуває в діапазоні, де нижня межа – офіційний курс, а верхня – офіційний курс +1%.

Натомість, Національний банк України з 21 травня 2022 року дозволив банкам не обмежувати курс, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. 

Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті (зі 100 тис. грн, як було досі).

Скоріш за все зняття обмеження прийнято з метою впливу на різке підвищення курсу валют у  небанківських обмінниках, що відбувається протягом останнього тижня.

31. 05. 2022
|
0
/
0
| 0 комментариев |