RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Кудрявцев Павло - керуючий партнер

Специализация: цивільне право, кримінальне право, виборче право

Образование: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2003

Записей в блоге: 79 Смотреть все записи

Недержавне пенсійне забезпечення: який алгоритм розрахунку податкової знижки

Порядок застосування платником податку - фізичною особою права на знижку передбачений ст. 166 розд. IV Податкового кодексу України.
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року витрати, перелік яких визначений у п. 166.3 ст. 166 ПКУ. (Підпунктом 166.3 ст. 166 ПКУ визначено, що платник податку має право включити до податкової знижки, а саме, суму витрат на сплату страхових платежів, внесків, премій та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

  • при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю - визначено суму ПКУ (станом на 2020 рік: 2102 грн *1,4 = 2940 грн);
  • при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю - 50% суми, ПКУ, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї (станом на 2020 рік: 2102 грн * 1,4 * 50% = 1470 грн).  
  • при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення за вищезазначеними умовами понесених витрат платник податку має право віднести на витрати суму, що не перевищує 7350 грн (2940 грн * 5 місяців * 50%).

Отже, нормами ПКУ передбачено, що платник податків має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, на сплату страхових платежів (премій, внесків), які не мають перевищувати обмеження, встановлені ПКУ, у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування.

01. 02. 2021
|
5
/
1
| 0 комментариев |