RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Кудрявцев Павло - керуючий партнер

Специализация: цивільне право, кримінальне право, виборче право

Образование: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2003

Записей в блоге: 72 Смотреть все записи

Новації закону про ЖКГ. Чи стануть платіжки зрозумілішими?

У прес-службі Міністерства розвитку громад і територій України повідомили, що 4 грудня Верховна Рада прийняла Закон (законопроект № 2458) “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”, який захистить інтереси споживачів і поліпшить роботу виконавців комунальних послуг. Зокрема, Закон передбачає:
1.  Спрощення механізму укладення договорів з виконавцями послуг.
Самостійний вибір споживачами виконавця з обслуговування їх мережі: оператора ГРМ чи іншої організації, що має дозвіл на виконання цих робіт. Якщо такий вибір не зробити, мережі автоматично будуть обслуговуватися місцевим оператором газорозподільних мереж на умовах, встановлених регулятором.
Можливість укладати публічні договори приєднання в сфері ЖКГ, що дозволить зменшити фінансові витрати і заощадити час як виконавцю, так і споживачам.
Мешканцям можна укласти договір як всім будинком (через загальні збори і протокол), так і окремо з оператором ГРМ, який виставить рахунок за обслуговування на кожну квартиру за індивідуальним договором.
2.  Зменшення кількості платежів в платіжках.
Для публічного договору приєднання залишаться такі платежі: Тепло: плата за послугу з постачання теплової енергії, гарячої води та за абонентське обслуговування. Вода: плата за послугу з централізованого водопостачання, з централізованого водовідведення та за абонентське обслуговування.
Величина споживчої плати за воду або тепло в платіжці буде вказана одним рядком.
Тарифи і абонплата залежать від того, хто встановлює і обслуговує вузол комерційного обліку. Якщо власники роблять це самостійно,  то платитимуть менше.
3.  Визначення відповідальних осіб за технічне обслуговування газових мереж в будинках.
4. Можливість співвласникам багатоквартирних будинків отримати у користування або власність земельні ділянки, на яких розташовані їх будинки.
Місцева влада зобов'язана до 31 грудня 2021 року врегулювати питання відведення земельних ділянок під багатоквартирними будинками і прибудинкової території.
5.  Завершення обладнання будинків лічильниками тепла і води
З'явиться можливість самостійної установки загальнобудинкових лічильників за рахунок співвласників (вузлів комерційного обліку).
Також Законом передбачено, що в разі не визначення співвласниками багатоквартирних будинків з формою управління будинком до 1 січня 2021 року, строком від 1 травня 2021 року органи місцевого самоврядування мають провести конкурси з призначення управителів.
29. 12. 2020
|
5
/
1
| 0 комментариев |