RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Михайло Хруленко - адвокат

Специализация: корпоративне право, кримінальне право, податкове право

Образование: Національний університет «Острозька академія», 2009; University of London (Лондонський університет)

Записей в блоге: 48 Смотреть все записи

Що робити з запитами ДФС?

Запити податківців залишаються однією з найпоширеніших форм взаємодії з бізнесом. Керівники підприємств задаються рядом питань. Як відреагувати на запит?  В який строк надати відповідь? Чи можна не надавати документи на запит фіскалів? Про це далі.

Реагувати чи ні?

Податківці та суди визнають право платника податків не відповідати на запит, якщо він складений з порушенням вимог законодавства. Інша сторона медалі - швидше за все фіскали використають такі ваші дії  як привід для початку перевірки. Надалі результати цієї перевірки можна буде оскаржувати з причини незаконності запиту, однак варто прораховувати наперед який алгоритм дій є більш прийнятним.

Загальне правило:скористатись порадою податкового адвоката щодо того, як саме реагувати, але реагувати при цьому обов’язково. Досвідчений юрист швидко знайде недоліки в запиті і підготує доцільну відповідь.

Скільки часу дається, щоб відповісти на запит податківців?

Залежно від мотивів запиту строк надання відповіді становить 10 або 15 днів. Щоб не вникати і точно не помилитись, варто скористатись правилом - відповідаємо у 10-денний строк.

Чи можна не надавати документи на податковий запит?

В жодному разі не надавайте оригіналів документів. А ось чи надавати копії - це вже рішення керівника. Знову ж таки, не зайве буде порадитись з юристом, що обслуговує підприємство.

Пам’ятайте, що більшість запитів податкової є незаконними. З необачності, керівники часто відповідають виконанням вимог запиту, визнаючи свою провину. При цьому, фіскали все одно знаходять причину провести перевірку. А от оскаржувати результати цієї перевірки, коли відповідь на неправомірний запит підприємством була надана, буває непросто.

Вважаєте, що податківці діють неправомірно? Отримайте консультацію податкового адвоката - звертайтесь за контактами АО “СКІФ”.

13. 03. 2019
|
5
/
2
| 0 комментариев |