RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Кудрявцев Павло - керуючий партнер

Специализация: цивільне право, кримінальне право, виборче право

Образование: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2003

Записей в блоге: 79 Смотреть все записи

#янебоюсьвиправдатилюдину: незвичайний флеш-моб українських суддів

В соціальній мережі Facebook набув популярності незвичайний флеш-моб, влаштований українськими суддями. Акцію під хештегом #янебоюсьвиправдатилюдину розпочав суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Роман Брегей.

Суть флеш-мобу полягає в тому, щоб поділитись посиланням на прийнятий виправдувальний вирок та розповісти про особливості відповідної справи під згаданим хештегом .

На своїй сторінці у Facebook Роман Брегей заявив про «нагальну потребу провести флеш-моб стосовно підтримки суддів, які боялися і бояться постановлювати виправдувальні вироки, оскільки вважають, що їх обов'язково скасують суди вищих інстанцій і може ініціюватись питання прокурорами про притягнення до дисциплінарної відповідальності».

 «Моя ініціатива обумовлена тим, що навіть після прийняття нового КПК України у 2012 році у нас не зросла кількість виправдувальних вироків, хоча такої мети прагнули досягти автори закону.

Прогнозувалось, що виправдувальних вироків стане не менше 15-20 відсотків, однак згідно статистичних даних за минулий рік ця цифра не досягла 1 відсотка. Така інформація наведена заступником міністра юстиції України.

Цей показник (15-20 відсотків) є характерним для країн, в яких розвинута демократія. Він впливає також на рівень довіри до суду, який існує для захисту прав, свобод і інтересів людини, що визначають основну спрямованість організації роботи держави.

Я хотів, щоб судді, які вагаються стосовно прийняття виправдувальних вироків, побачили колег, які цього не бояться робити» - заявив ініціатор проекту.

Роман Брегей переконаний, що акція дасть змогу донести до суспільства проблему, пов’язану із низьким відсотком виправдувальних вироків та продемонструє, що чесні судді є.

21. 09. 2016
|
4.9
/
17
| 0 комментариев |