RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Кудрявцев Павло - керуючий партнер

Специализация: цивільне право, кримінальне право, виборче право

Образование: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2003

Записей в блоге: 79 Смотреть все записи

Питання виїзду за кордон чоловіків, які постійно проживають за межами України, заброньованих осіб та деяких інших категорій

Більшість запитань пов’язана із ситуацією щодо виїзду за кордон окремих категорій чоловіків віком від 18 до 60 років.

Держприкордонслужба виокремила блок відповідей.

Чоловіки, які постійно проживають, працюють, мають договірні зобов’язання за кордоном можуть отримати відповідний дозвіл на виїзд у Державній міграційній службі України. Цей дозвіл передбачає і погодження з військового комісаріату.

Якщо чоловік, втратив зв’язок, не стоїть на обліку в тому чи іншому військовому комісаріаті і не є військовозобов’язаною, то він може спокійно перетнути кордон. Якщо ж фактично проживав за кордоном, але не оформив своє вибуття за офіційною процедурою, не знявся з обліку у військкоматі, на жаль, не може вибути з України.

 

Виїзд за кордон заброньованих осіб

Перетнути державний кордон такі особи можуть.

Обов’язковими документами, які посвідчують те, що людина заброньована, є:

  • або посвідчення особи, яка перебуває на спеціальному обліку;
  • або це витяг з Наказу Міністерства економіки України в порядку, визначеному Постановою КМУ№ 194;

Окрім того, такі особи повинні мати документи, які засвідчують службову мету перетину кордону, тобто документи про відрядження: витяг з наказу, посвідчення про відрядження, лист-звернення до Державної прикордонної служби, у якому керівник підприємства, установи чи організації зазначає, що відповідна посадова особа відряджається для виконання службових обов’язків за кордоном.

За якими документами можуть виїхати за кордон чоловіки, що є непридатними або обмежено придатними до військової служби?

Оцінити стан придатності може тільки військово-лікарська комісія, яка діє при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Відповідно законодавець у ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зазначає категорію осіб, які мають відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. А постанова КМУ від 27.01.1995 № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» відповідно дає право перетину кордону цій категорії осіб.

Зокрема, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  • особи з інвалідністю;
  • тимчасово непридатні особи до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Відповідно на кордоні спеціально уповноважена особа буде вивчати такі військово-облікові документи особи:

  • тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • військовий квиток.

В цих документах перевіряється розділ, в якому зазначено висновок військово-лікарської комісії про виключення з обліку за станом здоров’я з посиланням на відповідний пункт наказу.

Якщо це стосується військовозобов’язаних, які стоять на обліках в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки – наказ МОУ № 402 14.08.2008 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» передбачає перелік хвороб, з якими громадян визнають особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби. У воєнний час відстрочка від призову за станом здоров’я може надаватися призовникам на строк до 2 місяців. За медичними показаннями вона може бути продовжена.

Окрім цього, Державна прикордонна служба України у листі від 17.03.2022 року №23-6855/0/6-22-вих чітко вказала якими документами підтверджуються підстави, що дозволяють виїзд чоловіків за кордон.

07. 06. 2022
|
0
/
0
| 0 комментариев |