RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог
Михайло Хруленко - адвокат

Специализация: корпоративне право, кримінальне право, податкове право

Образование: Національний університет «Острозька академія», 2009; University of London (Лондонський університет)

Записей в блоге: 62 Смотреть все записи

Заклики до геноциду: чи є покарання за пропаганду?

  Російська інформаційна політика займається психологічною обробкою простого населення. Загалом російська пропаганда просуває ідею знищення української нації, створюють образ ворога та вішають ярлики, і цим самим виправдовують воєнні злочини, і навіть геноцид на території України.

   Тому виникає цілком логічне питання: а чи можливе правосуддя проти пропаганди?

   Згадаємо Нюрнбергзький процес. З 11 нацистських злочинців, засуджених у Нюрнберзі до страти, єдиним, кого повісили не за справи, а за слова був Юліус Штрейхер, видавець тижневика Der Stürmer. З 1927 по 1945 роки Stürmer виходив із незмінним слоганом Євреї - наше нещастя.

  Штрейхера засудили до страти через повішення в підбурюванні до вбивств євреїв, що підпадало під звинувачення 4 процесу - злочини проти людства. Тобто обвинувачувальні висновки йому були висунуті на підставі того, що пропаганда сприяла психологічній підготовці мас до знищення єврейської нації та до військової агресії.

  Ще одним прикладом слугує радіостанція «Вільне радіо і телебачення тисячі пагорбів», яка зіграла значну роль у геноциді тутсі в Руанді впродовж квітня-липня 1994 року. Міжнародним кримінальним трибуналом в Руанді були пред'явлені звинувачення в геноциді, підбурюванні до геноциду, і злочинах проти людяності як до, так і в період ворожнечі 1994 року співробітникам «Вільного радіо тисячі пагорбів», та головному редактору часопису Kangura Хасан Нґезі, який поділяв погляди керівництва RTLM. В 2003 році суд визнав усіх підсудних винними та засудив до позбавлення волі, а Нґезі до довічного ув'язнення.

   Які є зараз шляхи притягнення до відповідальності каналів російської пропаганди?

  1. Судовий процес з в рамках національної юрисдикції.

  2. Розслідування Міжнародного кримінального суду в Україні. Трибунал в Гаазі вже розпочав розслідування, тепер головне, щоб також звернули увагу на зв’язок між закликами пропагандистів та злочинами проти людяності та геноциду на території України.

18. 04. 2022
|
0
/
0
| 0 комментариев |