Державна фіскальна служба України у категорії 105.08 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу роз’яснила, якою є відповідальність за втрату Книгу обліку доходів і витрат (далі - Книга).
Зокрема:
- фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності ( п. 178.6 ст.178 ПКУ);
- форма Книги, яку ведуть фізичні особи, що провадять незалежну професійну діяльність, та порядок її ведення, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів від 16.09.2013 № 481;
- для реєстрації Книги фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги у разі обрання способу її ведення у паперовому вигляді.
Що робити у разі втрати Книги обліку доходів і витрат?
Згідно з п. 44.5 ст. 44 ПКУ у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення Книги, платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому ПКУ для подання податкової звітності.
Платник зобов’язаний відновити втрачену Книгу протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.
Яка відповідальність за порушення порядку ведення та зберігання Книги обліку доходів і витрат?
Книга зберігається у самозайнятої особи протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис. Незабезпечення платником податків строків її зберігання та/або ненадання контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Згідно з ст. 164 прим.1 Кодексу України про адміністративні порушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За матеріалами: http://zir.sfs.gov.ua
Захистіть свій бізнес від свавілля контролюючих органів: у разі виникнення питань та необхідності оскарження рішень ДФС - зверніться до податкового адвоката.