UA RU EN
Записатися на консультацію
Прикріпити документ
Завантажити Змінити Видалити
Очистити
Блог
Мунька Олександр - адвокат

Спеціалізація: цивільне право, банкрутство, виборче право

Освіта: Академія адвокатури України, факультет спеціальної адвокатської підготовки, 2008

Записів у блозі: 16 Дивитися всі записи

Втрата Книги обліку доходів і витрат фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність: що робити і чого очікувати?

Державна фіскальна служба України у категорії 105.08 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу роз’яснила, якою є відповідальність за втрату Книгу обліку доходів і витрат (далі - Книга).

Зокрема:

  1. фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності ( п. 178.6 ст.178 ПКУ);
  2. форма Книги, яку ведуть фізичні особи, що провадять незалежну професійну діяльність, та порядок її ведення, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів від 16.09.2013 № 481;
  3. для реєстрації Книги фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги у разі обрання способу її ведення у паперовому вигляді.

Що робити у разі втрати Книги обліку доходів і витрат?

Згідно з п. 44.5 ст. 44 ПКУ у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення Книги, платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому ПКУ для подання податкової звітності.

Платник зобов’язаний відновити втрачену Книгу протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Яка відповідальність за порушення порядку ведення та зберігання  Книги обліку доходів і витрат?

Книга зберігається у самозайнятої особи протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис. Незабезпечення платником податків строків її зберігання та/або ненадання контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Згідно з ст. 164 прим.1 Кодексу України про адміністративні порушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

За матеріалами: http://zir.sfs.gov.ua

 

Захистіть свій бізнес від свавілля контролюючих органів: у разі виникнення питань та необхідності оскарження рішень ДФС - зверніться до податкового адвоката.

21. 03. 2019
|
5
/
2
| 0 коментарів |