RU EN UA
Записаться на консультацию
Прикрепить документ
Загрузить Изменить Удалить
Очистить
Блог

Банк анулював заборгованість по кредиту: з якої суми платити ПДФО?

ПДФО сплачується тільки з основної суми прощеного боргу. Натомість, анульовані проценти та штрафні санкції до доходу в контексті сплати ПДФО не включаються

05. 12. 2018
|
5
/
1
| 0 комментариев
Читать полностью

Протягом якого терміну необхідно сплатити донараховані суми податків у разі судового оскарження рішення про таке донарахування?

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов’язання платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається...

16. 11. 2018
|
5
/
2
| 0 комментариев
Читать полностью

Незакінчення виконавчого провадження після початку процедури ліквідації боржника та ненадіслання виконавчого документу ліквідаційній комісії може спричинити порушення прав інших кредиторів

Виконання рішень про задоволення вимог кредиторів юридичної особи, яка перебуває у стані ліквідації, передбачено саме ліквідаційною комісією (ліквідатором) в ході ліквідаційної процедури, а не державним виконавцем у порядку Закону України «Про виконавче провадження». На цьому наголосила Велика Палата Верховного Суду у постанові від 3 жовтня 2018 року по справі № 487/3335/13-ц.

26. 10. 2018
|
5
/
2
| 0 комментариев
Читать полностью

Публічного повідомлення учасників процесу про судове засідання недостатньо, якщо суду відомі адреси таких учасників: справа “Дріді проти Німеччини”

ЄСПЛ зауважив, що відповідно до статті 5 Конвенції ЄС про взаємну допомогу у кримінальних справах від 25 травня 2000 процедурні документи мали бути направлені пану Дріді поштою.

21. 08. 2018
|
5
/
2
| 0 комментариев
Читать полностью

Відмова суду в задоволенні клопотання адвоката про перенесення судового засідання у зв’язку з участю в іншому судовому засіданні є порушенням статті 6 Конвенції: справа “Бартая проти Грузії”

Європейський Суд з Прав Людини в прес-релізі від 26 липня 2018 року звернув увагу на три справи, серед яких особливе значення в діяльності адвоката може мати справа “Бартая проти Грузії”. В рішенні по даній справі Суд висловив позицію щодо перенесення судового засідання у випадку, коли адвокат залучений в іншому процесі в один і той самий час.

08. 08. 2018
|
5
/
2
| 0 комментариев
Читать полностью

Щодо розподілу обов’язків доказування та підстав визнання договору недійсним: правова позиція Верховного Суду

У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

02. 08. 2018
|
4.8
/
4
| 0 комментариев
Читать полностью

Рада Європи затвердила документ щодо прав дитини в цифровому середовищі

Комітет Міністрів Ради Європи 4 липня 2018 року прийняв нову Рекомендацію CM/Rec(2018)7 «Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі». Основою рекомендації є питання найкращого захисту дітей та розширення їх можливостей як правокористувачів у цифровому світі.

23. 07. 2018
|
4.8
/
6
| 0 комментариев
Читать полностью

Щодо викладення в ухвалі відносно обвинуваченого посилання на обвинувачення інших осіб у скоєнні кримінального правопорушення

Викладення в ухвалі відносно обвинуваченого фактичних обставин вчинення кримінальних правопорушень іншими особами, відносно яких не ухвалений обвинувальний вирок суду, що набрав законної сили, - є неприпустимим. Таку позицію суду апеляційної інстанції підтримав Верховний Суд у постанові від 19.06.2018 по справі № 757/26602/15-к

12. 07. 2018
|
5
/
5
| 0 комментариев
Читать полностью

За яких умов контролюючий орган має право здійснити погашення податкового боргу шляхом продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі?

Погашення податкового боргу платника податків здійснюється на підставі рішення суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі та прийнятого на його підставі рішення контролюючого органу шляхом продажу майна платника податків на публічних торгах та/або торгівельними організаціями.

22. 05. 2018
|
5
/
7
| 0 комментариев
Читать полностью

Щодо правомірності нарахування фіскальними органами пені у разі своєчасної сплати узгодженого грошового зобов'язання: позиція Верховного Суду

Сплата узгодженої суми грошового зобов'язання у встановлений Податковим кодексом України строк виключає одну із умов нарахування пені, доводить відсутність складу податкового правопорушення, що унеможливлює прийняття позиції податкового органу про правомірність нарахування пені, правила обчислення якої діють тільки за умов наявності підстав її нарахування.

14. 05. 2018
|
5
/
8
| 0 комментариев
Читать полностью